Nieuwe EFMI-studie: (Grond)stof tot nadenken
Grondstofprijzen en de impact op industrie, handel en consumenten
De Nederlandse foodsector werd in de afgelopen periode door de Covid-pandemie, diverse natuurverschijnselen en geopolitieke spanningen met sterk oplopende grondstofprijzen geconfronteerd. In het nieuwe EFMI-managementrapport ‘(Grond)stof tot nadenken’ (EFMI 2022-01) gaan we inhoudelijk dieper in op de grondstofprijsontwikkeling en de impact ervan op industrie, handel en consumenten.
In de studie staan de volgende vragen centraal:
- Hoe zien de korte- en langetermijn grondstofprijsontwikkelingen eruit, welke commodities zijn meer en minder in prijs gestegen en wat zijn de verwachtingen van de branche voor 2022?
- Hoe hebben de producentenprijzen zich in de foodsector in de afgelopen periode(n) ontwikkeld, hoe groot is de impact van de grondstofprijzen op de kostprijs verkopen van leveranciers en in hoeverre zijn leveranciers tijdens de recente jaargesprekken in staat geweest om hun toegenomen grondstofkosten door te belasten?
- Welke trends zijn er waarneembaar als we kijken naar de consumentenprijzen van levensmiddelen, welk deel van de toegenomen inkoopkosten kunnen retailers doorbelasten aan consumenten en hoe gaat het supermarktprijspeil zich in 2022 ontwikkelen?
De in het managementrapport gepresenteerde analyses zijn gebaseerd op data van het IMF, Eurostat, het CBS en de EFMI Food Executive Monitor. In de monitor-editie van december 2021 hebben 126 Nederlandse food executives hun prognoses, verwachtingen en visies gedeeld.
Rapport downloaden
EFMI-bedrijfsleden kunnen het rapport ‘(Grond)stof tot nadenken’ downloaden en vervolgens openen met het wachtwoord dat zij per e-mail hebben ontvangen. Daarnaast kunnen zij het rapport (zonder wachtwoord) downloaden in EFMI Online.
Download rapport (Pdf, 6 MB)
Inloggen EFMI Online (exclusief voor EFMI-bedrijfsleden)
Nog geen EFMI-bedrijfslid?
Het EFMI-bedrijfslidmaatschap staat open voor retailers, fabrikanten en dienstverlenende organisaties in de levensmiddelensector. Per bedrijf ontvangen 3 tot 5 medewerkers alle managementrapporten, uitnodigingen voor evenementen, nieuwsbrieven en andere relevante informatie.
Foto: 123rf
Meer EFMI Studies:
Nieuwe EFMI-studie: Prijs- en PromoScanner
EFMI-studie naar A-merken in een ‘perfect storm’
EFMI-studie naar shoppers en online boodschappen doen
EFMI-studie naar het verdienmodel van supermarktondernemers
EFMI-studie naar internationale retailallianties
Nieuwe EFMI-studie: Prijs- en PromoScanner
Nieuwe EFMI-studie: De Strijd om het Supermarktschap 1998-2023
EFMI Update: De Relatie tussen Shoppers en A-merken